Svakoga vikenda policija na cestama zatječe osebujne rekordere, koji su, ili zbog alkohola ili zbog jurnjave, stvarna opasnost ne samo za sebe nego i za sve druge sudionike u prometu. Jednom rekorderu identitet se još ne zna, pa policija istražuje njegov slučaj koji se zbio u drugom satu subote u Šagu. Tamo je brzina ograničena prometnim znakom na 50 kilometara na sat, a za sada nepoznati vozač automobilom je projurio Šagom brzinom od – 200 kilometara na sat!
U naseljenom mjestu za sada nepoznati vozač upravljao je automobilom četiri puta brže od dopuštenog ograničenja. Njegova brzina od 200 km/h snimljena je u subotu u 1.13 u Šagu. Prekršaj je utvrđen bez zaustavljanja vozila, a kada se utvrdi tko je upravljao vozilom, vozaču će biti uručen prekršajni nalog s kaznom od 1320 eura, zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima B-kategorije na tri mjeseca te će mu po pravomoćnosti biti određeno i šest bodova, priopćeno je iz policije. U konkretnom slučaju policija ima registracijske oznake na videozapisu kamere koja se nalazi u središtu Šaga, pa će lako doći do vlasnika vozila, a nakon toga i utvrđivanja tko je vozio. Inače, dionicom između Osijeka i Valpova, pogotovo između Šaga i Petrijevaca, podosta vozača jurca brže od dopuštenog.
Osječka policija izdvojila je i slučaj 49-godišnjeg vozača koji je zbog počinjenih prometnih prekršaja završio u zatvoru, gdje će ostati 15 dana. Naime, u nadzoru prometa u subotu u 17.46 u Bilju zatečen je 49-godišnjak koji je upravljao teretnim vozilom najveće dopuštene mase 2500 kilograma, i to prije stjecanja prava na upravljanje motornim vozilima. Utvrđeno je da je 49-godišnjak unatrag tri godine dva puta pravomoćno presuđen za upravljanje vozilom prije polaganja vozačkog ispita, zbog čega je odmah uhićen i privremeno mu je oduzeto vozilo kojim je upravljao. Priveden je na sud, koji mu je odredio zadržavanje na 15 dana, nakon čega je sproveden u zatvor.
Tijekom vikenda na cestama Osječko-baranjske županije zatečeno je i 16 pijanih vozača, 12 ih je vozilo aute, dvojica bicikl i dvojica električne romobile. Najveća prisutnost alkohola utvrđena je u petak u 20.59 u Osijeku, kada je u nadzoru prometa zatečen 49-godišnji vozač osobnog automobila kojem je utvrđena prisutnost alkohola u krvi od 1,88 promila. Za taj prekršaj slijedi mu prekršajni nalog s kaznom od 1320 eura, zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima B-kategorije na tri mjeseca, a po pravomoćnosti bit će mu određeno i šest negativnih prekršajnih bodova.
Pijana vožnja izazvala je prometnu nesreću u mjestu Trenkovo kod Požege. Vozeći auto sa 1,69 promila alkohola, 35-godišnji vozač, koji je nije bio vezan, prešao je automobilom u suprotni prometni trak te sišao na putnu bankinu i prednjim dijelom vozila udario u betonski propust, nakon čega je došlo do prevrtanja vozila na krov. Vozač je lakše ozlijeđen te smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva i protiv njega slijedi prekršajni nalog zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, prenosi Glas Slavonije.





